מזגן vrf

מערכת VRF היא הדבר הבא בענף מיזוג האוויר. הטכנולוגיה נועדה לקיים פתרון יעיל שמתעלה על כל צורך, בה ניתן לכוון טמפרטורה ייעודית לכל חלל בתוך מבנה מרובה חדרים. עד היום על מנת לקבל את התוצאה הזו התחייבנו להתקין מזגן בכל חדר, בעיקר מטעם הטמפרטורה הרצויה בכל חדר וגם בגלל החיסכון האדיר בחשמל בעת השימוש במערכת. 


תדיראן - HYBRID INV 60/3 HY

התקנת מזגן vrf

  • מזגן VRF היא מערכת נטולת צינורות, בקנה מידה גדול המתפקדת בקיבולת גבוהה.
  • שלא כמו מזגן רגיל, VRF מאפשר למספר יחידות פנימיות לפעול על אותה מערכת. 
  • מזגני VRF נחשבים לחסכוניים והפ פועלים על מדחסי אינוורטר.

מערכת VRF מאופיינת בכמה אלמנטים עיקריים שלא קיימים במערכות מיזוג סטנדרטיות. המערכת בעיקרה בנויה על בסיס מדחס אינוורטר שיודע לעבוד בתפוקות משתנות על פי צרכי המשתמש. מדחס האינוורטר הוא מודולארי וברמה הטכנית מתאים את מהירות עבודותו לפי הפעלת המאיידים המחוברים למערכת. ניתן לחבר מספר רב של מאיידים למערכת ולהנות ממיזוג בתנאים אופטימליים הן ברמת מזג האוויר והן ברמת חסכון החשמל.
כמו כן, מזגן VRF להבדיל ממזגן מרכזי רגיל מאפשר שמירה על הטמפרטורה בכל חלל נפרד בכל בית או משרד. וזאת ע"י יחידות האיוד הנפרדות שמחוברות למעבה בצנרות גמישות שמייתרות את הצורך בשימוש של תעלות אוויר או שרשורי. 

מאפשרת לבחור לכל חדר טמפטורה

מערכת VRF מתאימה לבתים החל משלושה חדרים ועד מבנים גדולים עם מספר רב של חללים בפרויקטים מורכבים יותר. מעבר לעובדה שVRF מסוגל להכיל מספר רב של יחידות איוד, קיימת האופציה לשלב מספר מודלים שונים על בסיס יחידה אחת.
התקנתו של הVRF מחויבת בתכנון מוקפד ומדויק, VRF זוהי מערכת רגישה ויש להקפיד על בעל מקצוע מוסמך שמכיר ויודע לבנות את המערכת שצורה נכונה, טעויות עשויות להיראות מינוריות יכולות לגרום לנזק יקר וקיצור של אורך חיי המערכת.

vrf מזגן - יתרונות

מיזוג אוויר אופטימלי

מערכת VRF מספקת מיזוג אוויר באופן מיטבי ואופטימלי. כל חלל ממוזג על ידי יחידת איוד פנימית ועצמאית המותאמת לגודל החדר, לטמפרטורה הרצויה ולדרישות מבחינת אסתטיקה, פיזור אוויר ונוחות.

אמינות

מערכת מיזוג VRF נחשבת לאמינה מאוד ולעמידה במיוחד לאקלים הישראלי. מערכות מיזוג מסחריות בטכנולוגיית VRF מיועדות לעבודה קבועה ורציפה במשך שנים.

חסכון אנרגטי

מערכת VRF שומרת על נצילות גבוהה בתפוקה נמוכה או גבוהה, ניתן לחסוך כ-50% בעלות צריכת החשמל.

מערכת המיזוג השקטה

מעבר לשקט ולרוגע שלכם, רעש סביבתי מוגדר כמקור זיהום על ידי ארגון הבריאות העולמי (Noise pollution). מזגן VRF מבטיח שקט במרחב, הרעש של יחידות הפנים הוא חרישי וכמעט שאינו מורגש. המזגן החרישי מאפשר לכם לישון בנוחות, למזער נזקים בריאותיים האופייניים לסביבה רועשת ולשפר את תדמית העסק.

בקרה מתקדמת

המערכת החכמה מצוידת במערכת בקרה מרכזית לשליטה כללית על המזגן ושליטה מקומית לכל יחידה.

אינטגרציה

המערכת מותאמת לאינטגרציה עם מערכות חיצוניות כמו כיבוי אש, BMS וכו'.

התקנה מודולרית

מערכת VRF מאפשרת חיבור מספר רב של יחידות פנים מסוגים שונים ליחידה חיצונית אחת. את יחידות הפנים מחברים באמצעות צינורות נחושת דקים מה שמאפשר הנמכת תקרה מינימאלית וגמישות גדולה יותר בעת ההתקנה.

הנה כמה המלצות על מערכת VRF

בתור טכנאי מזגנים, הנה מספר המלצות על המערכת:

  1.  מערכת VRF מספקת גמישות רבה בניהול האקלים במבנה. ניתן לשלוט בטמפרטורה בכל חדר בנפרד ולהתאים את המערכת לצרכי המשתמשים בצורה מדויקת. זה מאפשר חסכון באנרגיה ושליטה מדויקת על תנאי האוויר בכל חלק בנפרד של המבנה.
  2. מערכת VRF מיועדת להפחית את צריכת האנרגיה במבנה. היא משתמשת בטכנולוגיות מתקדמות כגון חימום וקירור במודולציה, שמאפשרות שליטה מדויקת ויעילה על זרמי החום והקורט. זה מקנה למערכת VRF יתרון אנרגטי משמעותי ויכולת לחסוך בצריכת החשמל.
  3. מערכת VRF משתמשת בפילטרים מתקדמים ומערכות ניקוי אוויר כדי לספק אוויר נקי ואיכותי בכל חדר. היא מסוגלת לסנן לכלוך, חיידקים ועומסים אלרגניים, ולשמור על איכות האוויר במבנה בצורה מתמשכת. זה יכול להיות יתרון משמעותי במקומות עם אנשים הסובלים מאלרגיות או בסביבות שבהן נדרשת איכות אוויר משופרת.
  4. מערכת VRF מגיעה בעיצוב קומפקטי ומודרני, המתאים למראה האסתטי של המבנה. היא לא דורשת מקום רב בחלל הפנימי של המבנה, מה שאופשר חיסכון במקום והקלה בהתקנה.
  5. מערכת VRF מאפשרת סביבת חכמה וחיבוריות לשליטה וניהול מרחוק. ניתן לשלוט על המערכת באמצעות ממשק נייד או מחשב, לקבל מידע על תפעול המערכת ולבצע התאמות ושינויים ללא צורך בהתייעצות עם טכנאי במקום.
  6. כדי להבטיח את תפקוד המערכת באופטימליות, חשוב לקחת בחשבון את צרכי המבנה, המשתמשים והאזור הגיאוגרפי. מומלץ להתייעץ עם טכנאי מוסמך בטיפול במערכות VRF על מנת לקבל המלצות מותאמות אישית למקרה המסוים.

טכנולוגיית הVRF

מזגן VRF (Variable Refrigerant Flow) הוא מערכת מזגן חדשנית שמשתמשת בטכנולוגיה מתקדמת לניהול האקלים במבנים. מזגן VRF מבצע את פיזור האוויר והחימום באמצעות משטחי חימום וקירור, המחוברים למזגן באמצעות מערכת צנרת פליטת קורט.

הטכנולוגיה של מזגן VRF מבוססת על השימוש בקורט, שהוא חומר סופגני לחום. בעזרת מזגן VRF, ניתן לשלוט בכמות החום שמועברת לכל משטח חימום בנפרד, באופן תרמודינמי, ולכן ניתן לשלוט בטמפרטורת החדרים השונים באופן עצמאי. בנוסף, מזגן VRF מאפשר שימוש במצבים שונים כגון קירור, חימום וחידוש אוויר.

היתרון המרכזי של מזגן VRF הוא יכולתו לשלוט בטמפרטורת החדרים באופן עצמאי ויעיל. המערכת מתקן את הספק והזרימה של החום והקורט בהתאם לצורך התרמי של כל חדר בנפרד, ובכך מאפשרת חסכון באנרגיה ושליטה מדויקת בתנאי האוויר במבנה.

מזגני VRF מונעים בעיקר במבנים מסחריים גדולים, כמו מלונות, משרדים ומרכזי קניות ועד משרדים רחבים ושלל אפליקציות מורכבות שדורשות ניהול אקלים מיטבי.

מזגן vrf תדיראן

מזגן vrf תדיראן

מערכת מזגן VRF היא טכנולוגיה מתקדמת שמאפשרת קירור מרכזי יעיל ומותאם אישית לכל חלל בבניין. "תדיראן" היא  היצרנית המובילה בענף המזגנים VRF.

המערכת משתמשת בטכנולוגיית ה-Inverter שמאפשרת לשלוט במהירות הפעלת המנועים ובכך להתאים את הקירור והחימום בדיוק לצרכי המשתמשים. בעוד מערכות מזגן אחרות עשויות לעבוד במצב נינוח ופעיל בלבד, מערכת VRF תדיראן מספקת יכולת רבה יותר להתאים את עצמה לשינויים בטעינה ובתנאי הסביבה.

היתרונות העיקריים של מערכת מזגן VRF תדיראן כוללים יכולת לספק קירור וחימום מרכזי למרחבים מרובים בבניין באופן אינדיבידואלי, חיסכון מוחשי באנרגיה ותפעול שקט ואיכותי. בנוסף, המערכת מציעה שליטה מרוחקת ומתקדמת דרך ממשקים טכנולוגיים מתקדמים ויכולת לשלב את מערכת המזגן עם מערכות נוספות כמו מערכות חשמל ובקרת תאורה.

בקיצור, התקנת מזגן VRF תדיראן מספקת פתרון מתקדם ויעיל לקירור וחימום מרכזי בבניינים מסחריים ומגורים, ונחשבת לבחירה מועדפת בעבודות התקנה מתקדמות.

מזגן vrf תדיראן מחיר

מחיר של מזגן VRF תוצרת תדיראן מתחיל בכמה אלפי שקלים ויכול להגיע לכמה עשרות אלפים תלוי בגודל המבנה והמערכת או הפונקציות שלה. לפניכם רשימת חלקית וקצרה של מחירון מזגני VRF תדיראן, לבירור מחירים צרו קשר

שםמחיר רגיל
מזגן TADIRAN WIND INVERTER 40A14760
מזגן TADIRAN WAVE 35PU9360
מזגן TADIRAN WAVE 40PU10120
מזגן TADIRAN WAVE 40/3PU10430
מזגן TADIRAN WAVE 50/3PU12430
מזגן TADIRAN WAVE 60/3PU14410
מזגן TADIRAN WAVE 35/3PU8905.6
מזגן TADIRAN WIND 47/3P9830
מזגן TADIRAN WIND 47P9720
מזגן TADIRAN WIND 55/3P -IL11760
מזגן TADIRAN WIND 35P8320
מזגן TADIRAN WIND 35/3P8640
מזגן TADIRAN WIND 40/3P9580
מזגן TADIRAN WIND 40P9360
מזגן TADIRAN WIND 50/3P-IL10450
תדיראן – WIND 100/3P12090
WIND 50/3 AIR10360
מזגן TADIRAN WIND 65/3P14200
מזגן TADIRAN SILENT WIND 55/3P13710
TADIRAN SILENT WAVE 50/3PU13130
מזגן TADIRAN SILENT WIND 47/3P11160
מזגן TADIRAN Super slim 25P9640
מזגן TADIRAN Super slim 35P11730
מזגן TADIRAN SILENT WIND 70/3P14600
מזגן TADIRAN SUPER SLIM INVERTER 2611900
מזגן TADIRAN SUPER SLIM INVERTER 3514750
INVIZ WIND 36/3 il13810
INVIZ WAVE 36/3 il15370
INVIZ WIND 48/3 il16800
באנר אתר טכנאי מזגנים

מה היתרונות בלבחור לכל חדר טמפרטורה בנפרד?

בחירת טמפרטורה בנפרד לכל חדר במערכת VRF מציעה מספר יתרונות:

נוחות 

 כל רכיב במבנה יכול להתאים את הטמפרטורה להעדפותיו האישיות בכל חדר. זה מאפשר לכל אדם להרגיש בנוח ולשלב בצורה הטובה ביותר בסביבת העבודה או המגורים שלו.

אפקטיביות אנרגטית 

השימוש במערכת VRF מאפשר להפחית את הצריכה האנרגטית במבנה. כאשר ניתן לשלוט בטמפרטורת כל חדר בנפרד, אפשר להפעיל את הזרמים והספקים של החום והקורט בצורה יעילה יותר. בזכות זאת, ניתן לחסוך באנרגיה ולהפחית את צריכת החשמל.

שליטה מדויקת

המערכת VRF מאפשרת שליטה מדויקת בטמפרטורה בכל חדר. ניתן להגדיר את הטמפרטורה לפי דרישות מדויקות, והמערכת תתאים את זרמי החום והקורט בהתאם. זה מאפשר ליצור תנאי אוויר אופטימליים בכל חלק בנפרד של המבנה.

איכות אוויר טובה

המערכת VRF מספקת אוויר נקי וטרי לכל חדר. היא משתמשת בטכנולוגיות מתקדמות כגון פילטרים מתקדמים ושליטה בלחות ומניעה של הגרון של מערכת הצנרת, מה שמבטיח איכות אוויר משופרת ושמירה על רמות נמוכות של לכלוך, חיידקים ועומסים אלרגניים.

הפחתת רעש 

מערכות VRF מפחיתות את הרעש הסביבתי במבנה. המזגנים ממוקמים מחוץ לחלל הפנימי ומתפזרים בצורה אופטימלית במבנה, מה שמפחית את הרעש שנגרם על ידי המערכת.

מבחינה כללית, מערכות VRF מספקות יתרונות רבים בתחום הניהול התרמי והנוחות האישית במבנים המסחריים והמגורים.

לאיזה סוגי מבנים מערכת VRF מתאימה?
מזגן vrf למבני מסחר

 כמו מלונות, מסעדות, קניונים, בתי קפה, מרכזי קניות ומרכזים מסחריים. היתרונות של מערכת VRF במבני מסחר כוללים את היכולת לשלוט בטמפרטורה בכל חדר בנפרד, אופציות התקנה גמישות ומהירות בפעולה, יכולת לספק חימום וקירור באופן מקבוע, ויכולת לשלב מזגן מרכזי עם מערכת המיזוג

 

מזגן vrf למבני מגורים

מערכת VRF מתאימה למגורים מרובי דירות, וילות, דירות פרטיות ובתים פרטיים. היתרונות של מערכת VRF במבני מגורים כוללים את היכולת לשלוט בטמפרטורה בכל חדר בנפרד, אפשרות לחימום וקירור בזמן אחד בחדרים שונים, ספיקת אוויר נקי ונוחות אישית.

 

מזגן vrf למבנים מוסדיים וציבוריים

כמו בתי ספר, בתי חולים, מרכזי תרבות, מוסדות ממשלתיים ועסקיים, ומוסדות דתיים. מערכת VRF מתאימה למבנים מוסדיים וציבוריים בגלל היכולת לשלוט בטמפרטורה בצורה מדויקת בכל חדר, אפשרות לחימום וקירור חדרים בנפרד, יכולת לספק אוויר נקי ואיכותי לציבור ואפשרות לשלב עם מערכות ניקוי אוויר נוספות.